Podróże Do okoła Świata Yellowstone wiosenną porą

Yellowstone wiosenną porą

SHARE

Wiosną wszystko budzi się do życia. Powoli topniejące śniegi udostępniają miejsca gotowym do życia kwiatom i trawie.

Zwierzęta zaczynają migrować z niższych partii w trochę wyższe pagórki w poszukiwaniu świeżego pożywienia. Szczególnie widać to w okolicach parków Yellowstone i Grand Teton. Maj to jeden z najlepszych w roku miesięcy do podziwiania migrujących zwierząt.
Mroźne dni odchodzą a słoneczne niebo i coraz cieplejsze powietrze wynagradzają cierpliwych za sześć miesięcy zimy.

Nawet gejzery w Yellowstone wracają do pięknych kolorów. Koniec z zimową rdzą odbijającą się na tle białego śniegu. Czas na odcienie niebieskiego i zielonego.

Bizony zaczynają zrzucać zimowe okrycie, przez kolejne parę miesięcy będą wyglądać jak nierówno ogolone. W zrzuceniu zimowego futra pomoże im powracająca do życia sagebrush – bylica szałwiowa, której zapach rozprzestrzenia się na łąkach i pagórkach zachodnio-północnego Wyoming. Jest to pół-krzew o twardych łodygach, o które bizony tak bardzo lubią się ocierać i tarzać.

Szczyty w paśmie górskim Teton jeszcze przez kolejne kilka miesięcy będą pokryte białą warstwą śniegu. Wśród nich króluje szczyt Grand Teton, który to nazwę swoją zawdzięcza francuskim traperom. Jak legenda mówi, traperzy przez wiele miesięcy nie widzieli kobiety. Kiedy ich oczom wyłoniły się szczyty górskie w dolinie Jackson, jeden z nich wykrzyknął: “O Boże, widzę piersi!” Okazuje się, że teton to w tłumaczeniu kołek, no ale może w tamtych czasach w slangu oznaczał pierś kobiecą.

Park Grand Teton to jak kopalnia złota. Tam w zależności od wzniesienia panują inne warunki. W zależności od tego na jakiej wysokości jesteśmy, w innym terminie życie budzi się z zimowego snu. Tam, nawet rwąca rzeka Snake zamarza zimą. Tam po prostu wszystko jest inne…

Dla kochających naturę, zwierzęta, piękne krajobrazy oraz powiew świeżego, jeszcze mroźnego powietrza nie ma lepszego miejsca jak dolina Jackson i otaczające ją parki szczególnie w miesiącu maju. Nie ma lepszego miejsca jak Yellowstone wiosenną porą!

Pelagia