Najnowsze Z kim latać, a kogo…

Z kim latać, a kogo…

PODZIEL SIĘ

Linie lotnicze prześcigają się w nakładaniu dodatkowych opłat na nas podróżujących. Za bagaż płać, za drinka płać, za zmianę biletu płać. Jeszcze trochę, to za użycie toalety trzeba będzie płacić, a papier toaletowy stewardesa będzie wydzielać!

Oto jak i ile zdzierają z nas linie lotnicze, czyli z kim latać, a kogo…

 

Spirit Airlines

Szczycą się tym, że cena biletu jest tania, ale nic w nią nie jest wliczone. Jeśli chcesz wybrać siedzenie to musisz zapłacić ekstra do $50. Zapomniałeś wydrukować boarding passes – 2 sztuki są potrzebne – Spirit wydrukuje je za ciebie za ekstra $10. Torba podręczna to kolejne $35 do $100, a napój podczas lotu od $2 do $3. Bagaż rejestrowany (checked bag) kosztuje w zależności od tego, kiedy za niego płacimy. Jeśli zapłaciliśmy za niego podczas kupowania biletu cena jest niższa, od $30. Jeśli płacimy za niego na lotnisku to wyniesie nas ta przyjemność nawet $100. Anulowanie biletu w przypadku Spirit Airlines jest dużo niższe niż na przykład United i kosztuje od $110 do $120.

American Airlines i US Airways

Za zmianę biletu zapłacimy $200. Za pierwszy bagaż rejestrowany $25, drugi $35, a trzeci $150.

Delta

Latając Deltą zapłacimy $25 za pierwszy rejestrowany bagaż i $35 za drugi oraz $200 za zmianę lub anulowanie naszej rezerwacji. Nawet na lotach do 250 mil otrzymany orzeszki i napój! To się nazywa serwis w dzisiejszych czasach.

United Airlines

Z tymi liniami mamy zapewnione, że nasz samolot nie wyleci na czas, stewardesy będą niegrzeczne i mało zorientowane, a samolot, którym będziemy lecieć dopiero co miał problemy techniczne. Oprócz tego za zmianę rezerwacji zapłacimy $200. Tyle samo zapłacimy za ponadgabarytową walizkę. Pierwszy bagaż rejestrowany to $25, a trzeci $150.

JetBlue Airways

Ach, darmowa telewizja z DirecTV, darmowe przekąski – czytaj orzeszki, a i koszty zmiany lub anulowania biletu niezbyt wysokie, gdyż wahają się od $70 do $135. Za pierwszy rejestrowany bagaż zapłacimy $20, jeśli zgłosimy to online przy kupnie biletu lub w „kiosku” na lotnisku. Jeśli natomiast zrobimy to przy okienku obsługi klienta i wydawania biletów cena wzrośnie o $10.

Southwest Airlines

W naszym stanie latają tylko z lotniska Midway oraz latają do niewielu miejsc, ale jeśli uda ci się znaleźć lot z Southwest Airlines do twojego miejsca docelowego to musisz wiedzieć, że nie tylko nie zapłacisz za bagaże, ale również jeśli twoje plany ulegną zmianie to anulowanie lub zmiana biletu również jest darmowa.

Siwa