Podróże Zakochaj się w jesieni

Zakochaj się w jesieni

PODZIEL SIĘ
DCIM100MEDIADJI_0010.JPG

Jesień to nie tylko plucha, szaruga i krótkie dni. Jesień to złoto, czerwień i pomarańcz. Jesień to jeden z najpiękniejszych okresów na podróżowanie. Ci co uwielbiają spanie pod gwiazdami bądź we własnym namiocie powinni się udać w poniższe miejsca jesienną porą:

Groton State Forest Vermont

26 tysięcy akrów wypełnionych drzewami mieniącymi się czerwienią, złotem i pomarańczą. Groton State Forest to siedem parków w jednym: Big Deer State Park, Boulder Beach State Park, Kettle Pond State Park, New Discovery State Park, Ricker Pond State Park, Seyon Lodge State Park i Stillwater State Park. Nie zapomnijmy o jeziorze Kettle Pond oraz kampingu, na którym nawet najwybredniejszy podróżnik znajdzie to najwspanialsze, najlepsze miejsce dla siebie.

Ricketts Glen State Park Pennsylvania

Nazwany jednym z najbardziej krajobrazowych miejsc kempingowych w Ameryce. Park znany jest ze starych drzew oraz 24 wodospadów przy trasie wędrówkowej o nazwie Falls Trail System.

Medicine Bow-Routt National Forests Kolorado i Wyoming

Zajmują prawie 3 miliony akrów od północno-środkowego Kolorado do północno-wschodniego Wyoming. Pasma górskie, łąki, krystalicznie czyste strumienie, lasy oraz niepowtarzalne możliwości wypoczynkowe i kempingowe dla odwiedzających.

Congaree National Park South Carolina

Zdumiewająca różnorodność fauny i flory na terenie tego parku zadziwi każdego. Jest to jeden z najstarszych lasów Ameryki. Rzeki Congaree i Wateree przechodzące przez ten obszar przenoszą składniki odżywcze dla całego ekosystemu parku odżywiając i odmładzając go oraz wspierając jego rozwój na kolejne dekady. Kemping oraz wiele tras wędrówkowych jak i możliwości spływów kajakowych są spełnieniem marzeń nie jednego podróżnego.

Copper Falls State Park Wisconsin

Jeden z najbardziej malowniczych parków stanowych w Wisconsin. Copper Falls jest wspaniałym miejscem dla osób jeżdżących na rowerach górskich, lubiących piesze wędrówki, spływy kajakowe, wędkarstwo i kemping. Starożytne strumienie lawy, głębokie wąwozy i spektakularne wodospady oraz budynki z lata 30. ubiegłego wieku dodają szczególnego uroku temu miejscu.

Letchworth State Park New York

Jedna z najlepszych naturalnych atrakcji tego stanu. Park ten nazywany jest Wielkim Kanionem Wschodu. Jest rajem dla entuzjastów wypoczynku na świeżym powietrzu i oferuje wspaniałe udogodnienia kempingowe, w tym zimowe kabiny. Rzeka Genesee przepływa przez kanion. W parku znajdują się wodospady, klify, bujne lasy. Jest tam przeszło 60 szlaków turystycznych, trasy do jazdy konnej jak i na rowerze. W parku tym można udać się na spływ kajakowy lub podróż w canoe albo przelot balonem.

Pelagia