Porady Porady Zaoszczędź na szkolnych zakupach

Zaoszczędź na szkolnych zakupach

SHARE

Wszystko co dobre, szybko się kończy i tak już prawie minęły wakacje i czas pomyśleć o szkolnych zakupach.

Dziś kilka praktycznych rad dla rodziców
– może uda się wam zaoszczędzić kilka $$$

1. Sprawdzenie – zacznij od dokładnego sprawdzenia, jakie szkolne skarby twoje dziecko chowa w biurku lub w innych zakątkach domu. Być może okaże się, że wiele rzeczy z listy masz w domu i nie musisz ich kupować.

2. Przegląd szafy – dzieci rosną bardzo szybko, więc zanim wybierzesz się na zakupy sprawdź dokładnie, z których ubrań twoje dziecko już wyrosło, które mogą jeszcze mu posłużyć przez jakiś czas i na tej podstawie sporządź listę tego, na co koniecznie musisz wydać pieniądze. W ten sposób kupisz tylko to, co twoje dziecko potrzebuje.

3. Wyprzedaże – zanim udasz się do sklepu sprawdź w okolicy, czy nie ma tzw. garage sales. Wiele osób wykorzystuje letnie dni na porządki i organizuje wyprzedaże, na których możesz po atrakcyjnej cenie kupić plecaki, ubrania, przybory szkolne, itd.

4. Sprawdź Dollar Store – wiele z tych sklepów oferuje przybory szkolne za $1. Może nie są to jakościowo super produkty, ale do szkoły w zupełności wystarczą. W końcu zeszyt kupiony w Dollar Store wygląda tak samo jak kupiony w innym sklepie, po co więc przepłacać?

5. Szkolne wyprzedaże – wiele sklepów przed rozpoczęciem roku szkolnego organizuje wyprzedaże przyborów szkolnych. Zrób rozpoznanie, porównaj ceny z kilku sklepów. Nie musisz jeździć od sklepu do sklepu, wystarczy wejść na ich strony internetowe i zestawić ceny. W ten sposób wybierzesz najtańsze produkty.

6. Kupony – zapisz się na strony, które oferują zniżki i kupony i wykorzystuj je podczas zakupów. To nie wstyd korzystać ze zniżkowych kuponów – 90% Amerykanów z nich korzysta.

7. Śledź sklepy na Facebook i Twitter – każdy korzysta z mediów społecznościowych, również i sklepy. Polub i śledź twoje ulubione sklepy i poluj na promocje, które co jakiś czas pojawiają się w ich reklamach.

8. „NIE” – naucz się odmawiać. Nie wszystkie gadżety z listy przygotowanej przez twoje dziecko są wymagane w szkole. Skup się na najważniejszych przyborach i ubraniach. Dziecko musi zrozumieć, że nie wszystko od razu może mieć. Z czasem, jak uda ci się zaoszczędzić kilka dolarów, kupisz dodatkowe rzeczy.

Powodzenia
MK