Przeczytaj Zasady, które muszą stosować członkowie rodziny królewskiej.

Zasady, które muszą stosować członkowie rodziny królewskiej.

SHARE

Ponieważ ślub księcia Harry’ego już niedługo przytaczamy dziś kilka ciekawych, dziwnych, a może nawet dziwacznych zasad do jakich stosować muszą się członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.

Jak się okazuje obowiązuje ich dość restrykcyjny protokół i nawet wysoka pozycja społeczna nie zwalnia z przestrzegania go.

Makaron, ziemniaki i ryż nigdy nie pojawiają się w menu kolacji. Są to osobiste preferencje kulinarne królowej i wszysycy muszą się do ich stosować. Zamiast tego na stole goszczą grillowane ryby i warzywa. Pewnie dlatego rodzina królewska jest  długowieczna. Królowa nie lubi zapachu czosnku, pomimo jego oczywistych zalet zdrowotnych, dlatego nie ma go w menu. Członkowie rodziny królewskiej unikają też skorupiaków, gdyż nimi można bardzo łatwo się zatruć, a widok wymitującego księcia lub księżniczki nie jest pożadany. Rzadko także pojawia się na stołach czerwone mięsto – także ze względów zdrowotnych. Zasiadając do kolacji należy ubrać się odświetnie choć formalnie, wymaga tego szacunek dla władzy królowej. Królowa lubi o sobie myśleć jako o prostej dziewczynie, wiec jej śniadanie jest niezmiennie codziennie takie samo.  Staroświeckie śniadanie składa się z orzechów, suszonych owoców i płatków kukurydzianych.Jeżeli chodzi o serwetki używane podaczas posiłku po jego skończeniu muszą być one złożone na pół. Nikt nie chce oglądać brudnych serwetek na królewskiem stole. Kiedy królowa kończy posiłek wszyscy kończą posiłek, a kiedy położy swoją torebkę na stole to znak, że czas na ostatni kęs bo za minutkę królowa wstaje od stołu. Gdy ktoć z królewskiej rodziny nie ma ochoty na jakieś danie wystarczy, że powie dziękuje nie. Nie musi tłumaczyć się dlaczego. Popijajac popołudniową herbatkę nie wolno chlipać oraz trzymać szywno najmniejszego placa. Uchwyt filiżanki musi być trzymany kciukiem i palcem wskazującym, natomiast środkowy palec przytrzymuje dno.

Książe Filipi zawsze idzie dwa kroki za królową w miejscach publicznych. To ona jest najważniejsza. Wspólne Boże Narodzenie jest jednym z obowiązkowych świąt w jakich muszą uczestniczyć członkowie rodziny królewskiej. Mówiąc o prezenatch to podobno tradycją jest by wręczać sobie jakieś zabawne prezenty wywołujące uśmiech na twarzy. W końcu co innego można dać osobom mającym wszystko. Członkowie rodu królewskiego są anglikanami choć mogą zawierać związki z osobami innego wyznania.  Na oficjalnych zdjęciach kobiety muszą siedzieć w jeden określony sposób, czyli z nogami przechylonymi na bok. Królewskie kobiety poinstruowane są także, by iść schodami z podbródkami równolegle do ziemi i rękami po bokach. Wymagane jest również, aby zawsze ustawiać się z podbródkami w tej samej pozycji równoległej. Jeżeli chodzi o uściciki z królową to wskazany jest kontakt wzrokowy, mocny uścisk i podwójne potrząśnięcie dłońmi. Członkowie rodziny królewskiej nigdy nie skłaniają się innym. To oni przyjmują ukłony. Nigdy nie należy także dotykać i przytulać członków rodziny królewskiej. Nie robi się też z nimi selfie, a oni nie rozdają autografów. Jeżeli królowa przełoży swoją torebkę na prawe ramię oznacza, że skończyła rozmawiać. Na oficjalnym imperezach kobiety muszą zawsze mieć na głowie kapelusze. Mogą one być czasem bardzo fikuśne. Po godzinie 6 pm kapelusiki zwane fascinatos zamieniane są na królewskie lub książece diademy i tiary, które noszą tylko zamężne kobiety. Członkowie rodziny królewskiej nigdy nie ubierają sią w futra i zwyczaj ten obowiązuje aż od XII stulecia. Młodzi książęta i księżne powinny zawsze ubierać się przyzwoicie nie powinni trzymać się za ręce lub przytulać oraz okazywać sobie zbyt wylewinie uczuć. Nie powinni także używać przezwisk lub zwrotów jakich używają prywatnie  np. kochanie, kotku itp. Podróżując nie powinni robić tego całą rodziną. Następca podróżuje oddzielenie, a w bagażu zawsze powinni mieć jedno czarne ubranie na wypadek uczestnictwa w pogrzebie. Za każdy podarunek jaki otrzymają muszą grzecznie podziękować.

POPELINA