Tylko u nas „Zawsze warto marzyć”

„Zawsze warto marzyć”

SHARE
julia szumny

Julia Szumny – tegoroczna zwyciężczyni wyborów na Królową Parady 3 Maja.

Jak zaczęła się twoja przygoda z wyborami Miss?

Jako mała dziewczynka jeździłam na parady z okazji 3 Maja z rodzicami i polską szkołą. Zawsze podziwiałam Królową Parady i marzyłam, aby kiedyś wziąć udział w wyborach. Interesowały mnie też amerykańskie wybory miss, bo podobał mi się sposób, w jaki dziewczyny mogą zaprezentować siebie i swoje talenty. Pierwsza przygoda to był udział w Miss Illinois Teen USA. Spośród 65 dziewczyn zostałam wybrana III wicemiss. Ta przygoda dużo mnie nauczyła i dała mi dużo pewności siebie. W tym roku zdecydowalam, że wezmę udział w wyborach Królowej Parady 3 Maja ponieważ czułam się przygotowana do tej roli i do odpowiedzialności reprezentowania polonijnej młodzieży.

Czy rodzice zawsze popierali twoje decyzje odnośnie udziałów w wyborach piękności? Nie obawiali się, że nauka pójdzie na bok?

Dla mnie te wybory „piękności” to nie tylko uroda. Ja wierzę, że trzeba być mądrym, pomagać innym i być wzorem dla wszystkich. Te wybory mnie tego nauczyły i na co dzień staram się być jak najlepszą osobą. Rodzice wiedzą, że nauka jest dla mnie zawsze na pierwszym miejscu. W każdym semestrze dostaję się na „Dean’s List”, to jest lista najlepszych 20% studentów. W 2016 roku pojechałam na praktykę (internship) na trzy miesiące do Nowego Jorku. Pracowałam jako „Public Relations and Communication intern” dla luksusowego domu mody Fendi Roma. W 2015 roku, w lecie miałam praktykę w firmie Alyce Paris. Pełniłam rolę „Marketing and Blogging intern”. Do tej pory udaje mi się połączyć naukę z wyborami piękności.

Za rok kończysz naukę na University of Illinois. Byłaś na Dean’s List i członkiem Alpha Phi Sorority. Czy nadal jest Ci łatwo wiązać szkołę z pasją modelingu?

W 2015 roku zrobiłam przerwę od modelingu, żeby się skupić na edukacji. Odbyłam dwie bardzo dobre praktyki, które pomogą mi dostać pracę po studiach. Również w 2016 roku zostałam wiceprezydentem i skarbnikiem polskiego klubu „Zagłoba” oraz zostałam członkiem Board of Directors w nowej polskiej organizacji, która nazywa się Polish Student Leaders Assembly. Teraz cieszę się, że mogę być Królową Parady 3 Maja. Mam nadzieję, że będę mogła pracować społecznie, pracować z różnymi organizacjami polonijnymi, i mam nadzieję, że znowu będę miała szansę powrócić do pracy w modelingu.

Za kierunek studiów obrałaś reklamę oraz komunikację i PR. Czy po trzech latach nauki nadal jesteś zadowolona ze swojej decyzji?

Tak! Dalej jestem bardzo zadowolna z mojej decyzji aby uczyć się reklamy, komunikacji i PR. Odbyłam praktyki „Marketing, PR and Communication” i widzę, że ten rodzaj pracy mnie cieszy i przynosi mi satysfakcję. Po studiach chciałabym pracować jako Corporate Social Responsibility Manager, czyli prowadzenie społecznej odpowiedzialności biznesu.
W 2014 roku zajęłaś 3. miejsce w wyborach Miss Teen Illinois USA.  Zajęłaś również 3. miejsce w wyborach Miss Teen Illinois United States. Zagrałaś w filmie Miasto Marzeń.

Kiedy dwa lata temu rozmawiałyśmy na pytanie „Co dalej” odpowiedziałaś: „Mam nadzieję, że w następnym roku dostanę szansę wzięcia udziału w polskich wyborach na Królową Parady 3 Maja w Chicago i w wyborach Miss Polonia w Nowym Jorku”. Widać, że marzenia warto mieć?

Zawsze warto mieć marzenia! Trzeba marzyć i dążyć do tego, aby te marzenia się spełniały. Jak coś się nie uda za pierwszym razem, to nie znaczy, że się nigdy nie uda. Ja dalej mam dużo marzeń, które się jeszcze nie spełniły, ale to nie znaczy, że się nigdy nie spełnią. Trzeba ciężko pracować i być cierpliwym.

Jakie są twoje wrażenia z przebiegu wyborów?

Cała przygoda od początku była super! Mieliśmy próby przez dwa miesiące. Przez ten czas wszystkie kandydatki się poznały i teraz mam osiem nowych koleżanek. Na wyborach wszystkie kandydatki pokazały, że są piękne, mądre i utalentowane. Szczerze mówiąc, ja sama nie dałabym rady wybrać tylko jednej z kandydatek, bo wszystkie byłyby fantastyczne w roli Królowej! Jak usłyszałam moje imię i że to ja zostałam Królową Parady byłam w szoku, ale bardzo się cieszyłam.

krolowa parady

Jakie czekają na Ciebie obowiązki jako Królowa Parady 3 Maja?

Jako Królowa Parady oczywiście wezmę udział w Paradzie 3 Maja, która w tym roku odbędzie się 6 maja. Już stworzyłam stronę na facebook jako Królowa Parady. Stronę tę będą mogły używać wszystkie Królowe, które zdobędą ten tytuł po mnie (https://www.facebook.com/krolowaparady3maja/). Chcę pracować społecznie i z polskimi organizacjami charytatywnymi. Mam zamiar odwiedzić polskie szkoły, aby rozmawiać z uczniami o tym, dlaczego tak ważne jest, aby uczyć się języka polskiego i dlaczego trzeba być dumnym, że się jest Polakiem. Również jak tylko będzie to możliwe będę brała udział w różnych polonijnych wydarzeniach.

Co kolejnego Julia Szumny planuje zrealizować ze swojej
„bucket list”?

Planuję spędzić ten rok jako Królowa Parady 3 Maja. W przyszłym roku będę kończyć studia jako pierwsza osoba w mojej rodzinnie. Po studiach chciałabym podróżować po Europie i po Polsce przez dwa miesiące. Potem chciałabym pracować jako Corporate Social Responsibility w Kalifornii, bo lubię ciepły klimat. Planuję także startować w wyborach Miss Illinois USA i Miss Polonia USA w przyszłości. Marzę także o tym aby być modelką i aktorką, ale na razie to nie jest najważniejsze. Kto wie? Wszystko jest możliwe!

Dziękuję Ci serdecznie za rozmowę i życzę spełniania dalszych marzeń!

jj