Tylko u nas Zespół Skalar US już na Taste of Polonia

Zespół Skalar US już na Taste of Polonia

PODZIEL SIĘ
US Skalar www

„Muzyka musi być wesoła i lekka do tańca i dla ucha”
czyli rozmowa z Irkiem z zespołu Skalar US, który wystąpi na tegorocznym Taste of Polonia.

Skalar US to zespół, który swoje korzenie ma w Polsce. Gracie muzykę disco. Czy Polonia chętnie bawi się w rytm waszych dźwięków?
Nawet bardzo. A my, Polacy lubimy wesołe rytmy i zabawę. Muzyka na każdej imprezie musi być wesoła i lekka do tańca i dla ucha. I teraz to w tych czasach widać. Czy to w Polsce, czy w USA Polacy kochają tą muzykę i coraz młodsze pokolenia zaczynają słuchać tej muzyki, bo jakościowo nie odbiega od innego rodzaju gatunku i standardów.

Kto wchodzi w skład zespołu?
Zespół Skalar US tworzymy razem z dj-em. W skład wchodzę ja – Irek, moja żona Ewelina, Robert i Alex. To jest dobra ekipa i każdy wie, co ma robić na scenie.

Skoro w składzie zespołu jest małżeństwo, to czy dochodzi do rodzinnych potyczek podczas pracy?
Nie. Wszystko jest dobrze dotarte, dlatego nie ma czasu na jakiekolwiek potyczki. Trzeba się wspierać i być wyrozumiałym i wtedy sukces jest gwarantowany.

US Skalar

Gdy gracie na piknikach czy imprezach rodzinnych, potraficie rozruszać najbardziej „sztywne” towarzystwo. Gdzie tkwi wasz sukces?
Myślę, że każdy kto ma styczność z mikrofonem, sceną i prowadzeniem imprez, ma w jakimś stopniu dar do przekazywania energii dla publiki, dla gości, dla każdego towarzystwa, które jest na imprezie. Ja miałem szczęście taki dar dostać i nawet największego sztywniaka jesteśmy w stanie wyciągnąć na parkiet lub przed scenę. To przychodzi samo, automatycznie. Czy to jest koncert, czy impreza prywatna, komunikacja z publicznością musi być i to jest klucz to sukcesu.

Muzyka disco polo jest w wielu kręgach wyśmiewana. Jak myślisz, skąd się to bierze?
Tak było jeszcze parę lat temu. Teraz media zaczęły kreować styl disco polo, bo to jest nasza polska muzyka, nasz ojczysty styl, przy którym bawią się różne pokolenia, a także, co niektórzy zauważyli, że jest to sposób na zrobienie dobrego biznesu. W Polsce zaczęły powstawać muzyczne kanały telewizyjne, które mają największą oglądalność spośród innych telewizji i programów, czyli coś to znaczy. Zespoły disco polowe grają bardzo dużo imprez i co niektóre zarabiają większe pieniądze niż gwiazdy innego gatunku muzyki. Zespoły takie zaczęto poważnie traktować i już nie ma tak zwanej „wiejskiej muzyki“, gdyż miasto też teraz się przy tych melodiach bawi.

Wydaliście już kilka płyt, nakręciliście gorące teledyski. Kiedy nowy teledysk i oczywiście płyta?
Teledysk będziemy kręcić jeszcze w tym roku. Mam nowy pomysł na clip. Pracujemy też cały czas nad nowym materiałem w moim studio, tak aby skompletować odpowiednią ilość utworów na płytę. Mam nadzieję, że w najbliżyszm czasie ją wydamy.

Zagracie podczas tegorocznego Taste of Polonia. Czy już wiecie jakie przeboje usłyszymy?
Na pewno zagramy nasze starsze utwory takie, jak: „Wszystko dla ciebie”, „Ta noc” czy „Letni wiatr” oraz jeden premierowy utwór, a także covery w naszych wersjach remixowych. Postaramy się, żeby było wesoło i głośno.

Gdybyś mógł porównać publicznośc w Polsce i w Chicago, to…
My Polacy bawimy się tak samo na całym świecie. Publiczność jest taka sama. Nie zauważyłem różnicy grając w Polsce, czy w USA. A zapotrzebowanie na muzykę będzie zawsze. Bo my lubimy się bawić 🙂

logo skalar us www

Dziękuję Irku za rozmowę i wszystkich fanów muzyki disco zapraszam na występ Skalar US podczas Taste of Polonia – w piątek, 2 września do Copernicus Center.

Z Irkiem Perkowskim rozmawiała Magdalena Stefanowicz