Życie Polonii Fotorelacje Zespół Śląsk w chicagowskich kościołach

Zespół Śląsk w chicagowskich kościołach

PODZIEL SIĘ

W okresie świątecznym mieliśmy nie lada okazję do wysłuchania kolęd, pieśni patriotycznych i ludowych w mistrzowskim wykonaniu wokalistów z Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Cykl koncertów odbył się w kilku polonijnych kościołach i było to niezapomniane wydrzenie artystyczne. Wokaliści oraz muzycy zaprezentowali wiązankę polskich pieśni patriotycznych związanych z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a także cieszące się ogromną popularnością wśród publiczności piosenki ludowe z regionu Śląska, które wszyscy chóralnie zaśpiewali wraz z wokalistami.

Oczywiście w koncercie nie mogło zabraknąć także pięknych znanych wszystkim kolęd i pastorałek idealnie wprawadzających słyuchaczy w bożonarodzeniowy nastrój i potwierdzających opinię, że „Śląsk” to ambasador poskiej kultury.

Ogromne podziękowania dla organizatora – Andrzeja Gromadowskiego, który podjął się tak ogromnego logistycznego przedsięwzięcia, jakim było zorganizowanie trasy koncertowej zespołu Śląsk w USA i Kanadzie.

Zdj. Andrzej Brach