Fakty Chicago Złoto

Złoto

SHARE

Ten szlachetny metal jest pożądany przez człowieka od czasów jego okrycia. Wielu poszukując go straciło zdrowie lub życie. Każdy chciałby posiadać chociaż jedną sztabkę. Oto kilka ciekawostek na temat złota:

Cena złota – od $49 za 1 gram 99,95 czystego złota do pół miliona dolarów za baton giełdowy, czyli 400 uncji czystego złota.
Wiek złota – złoto się nie starzeje, nie matowieje. Niezależnie od tego czy je wykopano 1000 lat temu czy wczoraj, wygląda tak samo.
Skąd pochodzi – znane jest od prawie 6000 lat, a pierwsze bryłki pochodzą z okolic dzisiejszej Turcji.
Termin kruszec – pochodzi ze średniowiecza i prawdopodobnie wywodzi się od francuskiego słowa bulion. O wartości kruszca decyduje wartość zawartych metali szlachetnych, którą określa czystość i masa.
Odcisk palca – złoto ma swój własny odcisk palca. Oznacza to, że każdy kawałek złota można zidentyfikować i znaleźć miejsce wydobycia.
Chiny – są krajem numer 1 skupującym złoto.
Indie – są drugim co do wielkości skupowanego złota krajem.
Inwestycja – w ostatniej dekadzie cena złota prawie się podwoiła. Cena za sztabkę zależy od podaży i popytu, oferowanej lub licytowanej ilości złota oraz lokalnych, krajowych i globalnych warunków ekonomicznych.
Testowanie – jest wiele metod sprawdzenia czystości złota. Najpopularniejszą jest przepuszczenie prądu elektrycznego przez sztabkę.
Magnes – złoto jest niemagnetyczne. Przyłóż magnes do monety i trzymaj monetę pod kątem 45 stopni. Jeśli moneta jest autentyczna, magnes delikatnie zsunie się z monety na dół.
Największe rezerwy złota – posiada Ameryka – 8133.5 ton, które w większości przechowywane są w stanie Kentucky w miejscu o nazwie Fort Knox. Drugi kraj to Niemcy – 3381 ton, a trzeci Włochy – 2451.8 ton. Metal ten jest dla nich rezerwą bezpieczeństwa – zapewnia on ochronę przed drastycznym wzrostem lub upadkiem dolara.

Pelagia