Fakty Chicago Złoty biznes zielarski – marihuana rekreacyjna

Złoty biznes zielarski – marihuana rekreacyjna

PODZIEL SIĘ

Według danych przekazanych przez władze Illinois w ciągu pierwszych 5 dni dokonano 271 169 transakcji sprzedaży rekreacyjnej marihuany, co daje kwotę prawie 11 milionów dolarów.

Sprzedaż rekreacyjnej marihuany to prawdziwa żyła złota. Do niedzieli, 5 stycznia włącznie sprzedano marihuanę rekreacyjną na kwotę 10 milionów 830 tysięcy 667 dolarów i 91 centów. Największy utarg zanotowano 1 stycznia, bo ponad 3.176 mln dolarów. Średnio jeden klient na zakup marihuany przeznaczył 40 dolarów.

Biuro gubernatora Illinois poinformowało, że 25 procent z podatku od sprzedaży marihuany rekreacyjnej przeznaczone zostanie na program Restore Reinvest and Renew (R3). Ma on pomóc w rozwoju gospodarczymi i walce z nadużyciami wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych.

Illinois jest jedenastym stanem, który zalegalizował w USA marihuanę rekreacyjną. Wcześniej była ona dostępna w celach leczniczych. Obecnie działa 37 placówek rozprowadzających marihuanę rekreacyjną w Illinois, a do końca maja władze stanu mają wydać 75 nowych licencji na jej sprzedaż. W wielu placówkach już brakuje marihuany.

Image by John Miller from Pixabay