Fakty Chicago Zostańcie w domach, sytuacja jest bardzo poważna

Zostańcie w domach, sytuacja jest bardzo poważna

PODZIEL SIĘ

Gubernator Illinois J.B. Pritzker podczas codziennego briefingu poinformował, że liczba chorych na koronowirusa w ciągu jednej dobry wzrosła o 330 przypadków. Mamy także kolejne zgony. 

19 osób zmarło, a 1865 cierpi już z powodu koronawirusa w Illinois. Chorych zdiagnozowano już w 35 z 102 powiatów. Wzrost o 330 zachorowań w ciągu jednej doby jest bardzo poważnym problemem. Na te bardzo niepokojące informacje zareagowała burmistrz Chicago Lori Lightfoot, która zaapelowała o pozostanie w domach i przestrzeganie zasady „stay at home”. Mieszkańcy Chicago korzystają z ładnej pogody i spacerują po parkach i nad jeziorem Michigan. Jest to niepokojąca sytuacja, która może prowadzić do rozszerzania się pandemii koronawirusa. Jeśli mieszkańcy Chicago nadal będą w ten sposób postępowali, możemy spodziewać się zamknięcia terenów rekreacyjnych i parków przez burmistrz.

W trakcie briefingu gubernator Pritzker ogłosił także wydłużenie okresu podatkowego – stanowego. Termin zapłaty nowego podatku stanowego został przesunięty do 15 lipca (podobnie jak federalnego). Wkrótce ruszą także kolejne programy pomocowe dla małych firm.

Przypomnijmy: w Stanach Zjednoczonych potwierdzono już ponad 62 tysiące zachorowań na COVID-19, 869 osób zmarło, a wyleczyć udało się 369 osób.