Żyj zdrowo Zdrowie Życie zaczyna się po 40-tce

Życie zaczyna się po 40-tce

SHARE

Dziś o tym co zrobić, by czwarta dekada była najlepszą dekadą twojego życia. Oczywiście koniecznych będzie kilka zmian.

Wstawaj wcześniej
Czas ten poświęć na ćwiczenia, pyszne śniadanie zrobione własnoręcznie i przygotowanie się do dnia wypełnionego obowiązkami.

Czas na hobby
Przestań marnować czas przed telewizorem. Rozwijanie nowego hobby nie tylko zwiększy twoją pewność siebie ale także poszerzy krąg twoich znajomych. Jeżeli masz jakąś pasję podziel się nią z innymi lub przynajmniej pokaż im jak ważna jest ona dla ciebie.

Stabilizacja finansowa
Jeżeli masz jakieś długi postaraj się je spłacić. Zanim przejdziesz na emeryturę powinienieś mieć jasną sytuację finansową.

Asertywność w pracy
Masz już spore doświadczenie i umiejętności czas je wykorzystać i osiągnąć wyższy poziom, lepszą posadę. Staraj się także nie angażować w konflikty w biurze, szkoda na nie czasu.

Zadbaj o zdrowie
Czyli zawsze nakładaj kremy z filtrami, pij dużo wody, chodź na siłownię. Jeżeli chodzi o ćwiczenia to znajdź ten rodzaj, który najbardziej odpowiada twojej kondycji.

Optymizm
Najłatwiej jest narzekać, postaraj się wyjść z zaklętego kręgu malkontentów i bądź bardziej pozytywnie nastawiony do życia. Przestań też ciągle porównywać się do innych. Dla każdego co innego jest ważne, co innego go uszczęśliwia.

Suplementy
Nie kieruj się modą lub podpowiedziami innych. Zrób badania i bierz tylko te suplementy, które naprawdę wspomogą twoje zdrowie. Pamiętaj także, że muszą być one dobrane do twojej płci i wieku. Na pewno nie zapomnij o omega-3, witaminach A, E i D.

Ubranie
Zwracaj większą uwagę na to jak się ubierasz. Czas klapków i powyciąganych podkoszulków lub poszarpanych ubrań minął. Ubranie powinno być dopasowane do twojego rodzaju sylwetki i stylu.

Nie udawaj
Przestań przypodobywać się wszystkim, chwaląc ich lub udając, że lubisz to samo. Czas na własne opinie i sądy. Staraj się też więcej czytać, pomoże ci to w rozwoju.

Bądź bardziej pewny siebie
Dotyczy to wszystkiego, od tego jak wyglądasz po to, co mówisz.

Zerwij więzy
Chodzi tu konkretnie o osoby toksyczne. Nie pozwól, by zatruwały twoje życie i twoje szczęście. Spędzaj więcej czasu z przyjaciółmi i tymi, którzy są lojalni.

Regularnie sprawdzaj stan swojego zdrowia
Pomoże ci to uniknąć poważnych problemów i chorób.

Zapamiętaj
Najbardziej atrakcyjna jest osoba pewna siebie, z pasją, która nie udaje kogoś kim nie jest.

IB