Porady Lekarz Żylaki kończyn dolnych – odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, część 2

Żylaki kończyn dolnych – odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, część 2

SHARE

Wszyscy zasługujemy na zdrowe, piękne i bezbolesne nogi. Jednak często odczuwamy bóle nóg, których przyczyną  w wielu wypadkach są szpecące żylaki.

Problemy z żylakami nasilają się z wiekiem. Skąd się biorą? Jak się przed nimi uchronić?  Czy zakładanie nogi na nogę może przyspieszyć powstawanie żylaków? Jakie są oznaki występowania żylaków? Odpowiedzi na te i inne nurtujące większość z nas pytania na temat żył i żylaków  zadaliśmy dr Mensur O. Sunje, MD, MS.

Doktor Mensur O. Sunje jest renomowanym flebologiem praktykującym w Chicago Vein Institute. Oto czego się dowiedzieliśmy:

Czy mężczyźni mają żylaki?

Ze względu na wyjątkowe czynniki ryzyka dla kobiet, w tym ciążę i poziom estrogenu, kobiety zwykle mają więcej problemów z żyłami niż mężczyźni. Jednak mężczyźni z pewnością cierpią na problemy z żyłami i mogą dostać żylaków.

Dlaczego żylaki rozwijają się podczas ciąży?

Niektóre kobiety rozwijają pajączki i żylaki podczas ciąży ze względu na zmianę poziomu hormonów, wzrost płynów (50%) i zwiększenie masy ciała. Oprócz wzrostu objętości i ciśnienia dziecko może wywierać nacisk na większe żyły w okolicy pachwiny, przyczyniając się do problemów z utrzymywaniem się żył w ciąży przez nogi i stopy.

Po bezpłatne konsultacje zadzwoń po polsku  do Chicago Vein Institute pod numer 773-231-9884. Gabinet znajduje się przy 2333 W. Irving Park Rd., Chicago, IL 60618.

Certyfikowani specjaliści – lekarze w leczeniu żył i doświadczeni koordynatorzy z Chicago Vein Institute zapewnią Państwu najlepszą opiekę i leczenie. Chicago Vein Institute posiada wspaniałych i doświadczonych lekarzy oraz  najnowszy sprzęt i wyposażenie.

W  następnym segmencie “Żylaki kończyn dolnych – odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania” znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania  jak wyglądają nowoczesne formy leczenia schorzeń żył i na co najczęściej uskarżają się pacjenci.

Beautiful young female walking with umbrella